Maszyny do recyklingu kabli Bobr - Uniwersalna korowarka odizlowywacz do kabli                  Pragniemy przedstawić Państwu uniwersalną maszynę do recyklingu kabli BOBR. Urządzenie przeznaczone jest do rozcinania zużytych kabli elektrycznych, telekomunikacyjnych i energetycznych. Oferowana maszyna została zaprojektowana specjalnie na potrzeby odizolowywania kabli w punktach skupu złomu. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów nasze maszyny mogą przerabiać kable nietypowe tj. kable w cienkiej serpentynie stalowej, linki AFL, kable feeder i wiele innych. Nasze urządzenia od kilkunastu lat pracują w największych skupach złomu i polskich fabrykach kabli. Są to maszyny przemysłowe, dostosowane do wymagań stawianych przez klientów.

Maszyna do recyklingu kabli - korowarka

Maszyna do recyklingu kabli Maszyny do recyklingu kabli - Odizolowywacz do kabli

          Duży zakres przerobu umożliwia rozcinanie kabli o średnicy do 12 cm łącznie z kablami górniczymi. Dodatkowo ta sama maszyna może przerabiać drobne żyły drutowe od 1 mm.          Dzięki zastosowaniu dwóch kół podających możliwe jest przerabianie kabli w miękkiej lub elastycznej izolacji. Najwyższej jakości noże, umożliwiają rozcinanie stali, ołowiu, kabli średniego napięcia, serpentyny miedzianej i innych kabli. Dodatkowe koła mają zastosowanie do wyciągania drutu stalowego z oplotu aluminiowego podczas recyklingu linki AFL lub AL.-FE. Możliwe jest wyciąganie odcinków w całości nawet o długości do 20 m – w zależności od stopnia skorodowania drutu nośnego. Do obsługi maszyny wystarczy jedna osoba która dokonuje rozcinania wzdłużnego kabli. Istotny jest fakt, iż maszyna posiada możliwość szybkiego demontażu noży nacinających ( wymiana noża zajmuje kilkanaście sekund). Urządzenia posiadają certyfikat CE i rewizję elektryczną.Linka energetyczna, recykling AL FE
Recykling kabli - linka energetyczna z drutem stalowym ( 1 -7 drutów)         Odizolowywacz do kabli posiada kilka wymiennych kół które umożliwiają przerobienie większości kabli dostępnych na rynku wtórnym. Istnieje możliwość nacinania jednostronnego, lub z obu stron. Bardzo istotny jest fakt, iż noże nacinające mogą być regulowane wzajemnie lub indywidualnie. Umożliwia to dostosowanie głębokości nacinania zarówno z góry jak i z dołu. Ten sposób regulacji kilkunastokrotnie wydłuża żywotność noży.

Odizolowywacz do kabli
Maszyna umożliwia obustronne nacinanie oplotu, recykling izolacji kabli gumowych, teflonowych itp.

         Maszyna do recyklingu kabli BOBR została wyposażona w obroty wsteczne. Obszar wsadu kabli zabezpieczony jest wyłącznikiem krańcowym. Zwiększa to bezpieczeństwo pracy podczas obsługi maszyny. Urządzenie posiada specjalny system amortyzacji który umożliwia przerabianie kabli które posiadają nierówności. Maszyna dostosuje się do zmiany kształtu kabla.

Parametry techniczne maszyny do recyklingu kabli Bobr:

    PARAMETRY     

Bobr

O kable (mm)

maksymalnie 120

   Prędkość (m/min)   

28

Moc (kW)

1,5

Wymiary (mm)

   900 x 700 x 1350   

Ciężar (kg)

115Maszyna do recyklingu kabli

Specjalne noże umożliwiaja szybkie przerabianie wybranych kabli typu feeder


Korowarka do kabli, posiada kilka niezależnych metod przerobu.

- nacinanie jednym nożem płaskim z dołu lub z góry - szczególnie wygodne przy recyklingu kabli w izolacji z tworzywa lub gumy

- nacinanie dwoma nożami (góra-dół) – płynna niezależna regulacja noża dolnego i górnego umożliwia idealne dostosowanie głębokości zagłębiania noża w kablu. Dzięki temu maszyna nie musi nacinać miedzi lub aluminium. Nacinanie dwoma nożami stosowane jest przy kablach z twardą izolacją gdzie do rozpołowienia konieczne jest obustronne nacięcie. Ustawienia tego można używać np. podczas odzysku stalowej linki nośnej z kabli.

- Koła zgniatające mają zastosowanie do drobnych żył drutowych o średnicy od 1,5 mm. Umożliwiają one szybkie oddzielenie izolacji od miedzi, w kablach które nie mogą być nacinane nożami.

- Maszyna może przerabiać do 28 m/min. drobnych żył nawet w długich odcinkach.

- Koła nacinające do twardej izolacji mogą być stosowane pojedynczo lub w komplecie. Najczęściej używane są przy kablach w izolacji o znacznej grubości np. kable średniego napięcia 10 cm, mogą być również wykorzystywane do innych kabli.

- Nóż tarczowy idealnie nadaje się do rozcinania kabli gumowych lub telekomunikacyjnych

- Koła do wyciągania drutu stalowego nośnego (lub wielu drutów stalowych maksymalnie 7 ) z oplotu aluminium są używane przy recyklingu linki energetycznej. Istnieje możliwość przerobu długich odcinków w całości.

- Zdzieraki do papieru i bawełny umożliwiają ściągnięcie zewnętrznej izolacji z płaskowników miedzianych lub kabli transformatorowych. Można stosować je przy innych nietypowych typach izolacji.

- dzięki zastosowaniu specjalnej regulowanej prowadnicy kabel, zostaje nacięty w oczekiwanym miejscu. Znacznie ułatwia to wydobycie żyły prowadzącej.

- Koła nacinające – doskonale sprawdzają się przy kablach typu sektor lub innych w twardej izolacji. Nawet jeżeli kabel jest krzywy – owinięty względem osi maszyna samodzielnie dostosuje się do jego kształtu. Dokona wycięcia 0,5 - 2 cm paska izolacji, tak aby było możliwe jeszcze łatwiejsze dostanie się do rdzenia.

Recykling

kable energetyczne wysokiego napięcia recykling
Kabel średniego napięcia rozcięte na maszynie BOBR

Typy przerabianych kabli na maszynie do rozcinania kabli BOBR:

- kable telekomunikacyjne zewnętrzny oplot

- kable z nadajników GSM feeder – rozcięcie płaszcza, blachy miedzianej i piany aż do uzyskania rurki miedzianej.

- kable w izolacji plastiku, ołowiu, serpentyny stalowej, serpentyny ołowianej, gumy,

- rozcięcie izolacji ołowianej

- usunięcie drutów stalowych z linki energetycznej ( nawet tych które zawierają 7 drutów stalowych)

- kable o różnych kształtach: okrągłe, płaskowniki, sektory, trójkątne.

- ściąganie izolacji z kabli : pełnych, drutowych, z twardą linką, linką zwijaną, stalową linką

- rozcinianie kabli średniego i wysokiego napięcia z twardą izolacją. Nasze maszyny pracują mi. w fabryce produkującej takie kable.

- zdzieranie bawełny, papieru z rdzeni i płaskowników

- recykling drobnych żył drutowych o średnicy od 1 mmPrzykłady rozciętych kabli


Maszyny do rozcinania kabliMała maszyn do recyklingu kabli typ PK 60

        W ofercie posiadamy również małą skórowarkę do kabli PK60. Urządzenie posiada prostą budowę, przeznaczone jest głównie do nacinania miękkich izolacji. Odizolowywacz szczególnie polecany jest do małych firm elektro instalacyjnych które nie potrzebują dużej przemysłowej maszyny. Korowarka zbudowana jest z dwóch części : a) część nacinająca – poprzez koła prowadzące i nóż tarczowy dochodzi do rozcięcia izolacji zewnętrznej. Po rozcięciu kabla można dokonywać dalszych nacięć poprzez obniżenie korbką pozycji noża. Obok części nacinającej zostały zabudowane koła zgniatające b). Stosuje się je do zgniatania drobnych żył drutowych, celem odzyskania miedzi lub aluminium. Odizolowyacz do kabli posiada certyfikat CE i rewizję elektryczną.Mała korowarka do kabli

    PARAMETRY    

PK60

O kable (mm)

maksymalnie 60

   Szybkość (m/min)   

16

Moc (kW)

0,75

Wymiary (mm)

   320 x 680 x 480   

Waga (kg)

40


POLECAMY RÓWNIEŻ MAŁE NOŻYCE DO CIĘCIA KABLI KAJMAN 200:

Nożyce do cięcia kabli

Nożyce do cięcia kabli


Przecinanie wiązek samochodowych


Granulator do kabli i wiązek samochodowych

Młyn wstępny do rozdrabniania kabli wydajność 3 tony / h

        W ofercie posiadamy również linie do recyklingu kabli przy pomocy separacji metodą na sucho lub na mokro. Najmniejszy granulator do kabli posiada wydajność do 150 kg/h. Kolejna maszyna Reco 200 umożliwia przerób do 250 kg kabli na godzinę. Linie do recyklingu posiadają kompaktową budowę. Stosowane są podczas odzielania miedzi i aluminium od tworzyw sztucznych z kabli elektrycznych, RTV, AGD i wiązki samochodowej. Posiadamy również w ofercie duże linie z wstępnym rozdrabniaczem.
Granulator do kabli i przewodów


Linia do granulacji kabliMaszyny do recyklingu kabli - odzysk miedzi z kabli


Maszyny do recyklingu chłodnic samochodowych z separacją metalu